Menu

Uroczysko Deresze

Uroczysko Deresze w Giławach niedaleko Olsztyna serdecznie zaprasza do ostatniego zaścianka na Warmii.To miejsce prowadzone z pasją i sercem przez dwie kobiety Beatę i Katarzynę.

Miniony 2017 rok i newsy z Dereszy

uroczyskoderesze

Zapracowane, zapracowane i jeszcze raz zapracowane, rok cały jakoś minął niepostrzeżenie szybciutko jak jeden dzień :) Oczywiście odbyłyśmy różne cykliczne imprezy typu święta Wielkanocne, długie weekendy majowe, Bożociałowe, parę imprez urodzinowych  i komunijnych, w między czasie ożeniłam syna Radka ( Beata), w marcu narodziła się nasza najmłodsza latorośl  Dereszowa czworonożna Celina, prezent urodzinowy Beaty i Piotra celina 

  I w końcu ....... dotarłyśmy do wakacji ......  trochę wspomnień by się zdało,  wakacje, obozowo - dzieciaki Staszka z Konstancina jak zawsze zorganizowane, wysportowane, umuzycznione i w ogóle kochane. Nawet ze mną ( Beatą) miały małą przygodę warsztatową. Robiliśmy śliczne pachnące mydełka, piękne nasycone barwy z płatkami róż i ziół :)


12    

 

 

 

 

 

 

 

 

Na przełomie maja lub czerwca a może i lipca, bo już nie pamiętam otrzymałyśmy trzecie miejsce w Konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski " Zielone Lato" jako obiekt turystyki wiejskiej, był dyplom i nagroda pieniężna :) I dumne jesteśmy z tego bardzo  

Później odwiedziły nas cudne dzieciaki z Tenis Travel. z kolonią u Babci Maliny. W przerwie obozowej gościliśmy u siebie fantastycznych gości indywidualnych z całej Polski, odwiedził nas Kraków, Warszawa, Gdańsk, Białystok i parę innych miejscowości :) Uskrzydlające opinie od naszych gości na booking.com Zaprzyjaźniliśmy się z kilkoma rodzinami które były już u nas i będą powracały w wakacyjne miesiące :) Nasza studnia marzeń znów zadziałała i w maju pojawi się na świecie owoc marzeń naszej Pani Ani z Gdańska, która ucinała sobie rozmowy ze studnią w letnie wieczory. Na przełomie lipca i sierpnia brałyśmy udział w konkursie Dziedzictwo Kulinarne Warmii i Mazur i Powiśla, efektem naszych starań i smaków było wyróżnienie za: Zupę Warmińską Muzę i Warmiński Kawior :

W sierpniu gościliśmy u siebie dwa obozy tenisowe, po raz jedenasty Klub Miedzeszyn i po raz pierwszy dzieciaki Pana Romana i te oczywiście widzimy ponownie w czerwieu i lipcu 2018 tak się im bardzo u nas podobało :)

Lato i wczesną jesien zdominowały grzyby, gościłyśmy u siebie piękne grzybiarki i przystonych grzybiarzy :) Prym wiodła Katarzyna ( na nią niestety nie ma mocnych) jest bezkonkurencyjna, grzyba wypatrzy na kilometr, mało tego z samochodu ;) ;) ;) 

katarzyna

 Lato minęło, jesień nastała, a my dalej sezon w pełni, booking.com działa cuda, goście, goście i jeszcze raz goście, booking.com goni, Menu bez glutenu  bo jak wiadomo my diet się nie boimy i gotujemy, pieczemy, smażymy również bezglutenowo :). W październiku  nasza Kasia została Babcią malutkiej May, wielkie gratulacje dla jej rodziców Kasi i Jonathanowi.

Jesień to czas kiedy w Uroczysku zadziewają się cuda, i tak też się stało, odwiedziły nas praaaaawdziwe wiedźmy Iwona  i  Julia, dziewczyny zdziałały cuda przez jeden weekend, babeczki kursowe wyjechały uśmiechnięte, wyciszone, zrelaksowane, najedzone i to wege (a to już my). Lubimy bardzo takich gości. Zapraszamy częściej !!!! Katarzynko, Andrzejki w naszym Uroczysku były naprawdę magiczne, lał się wosk, wróżby się spełniały, oj działo sie działo :) Andrzejki

Nastała zima, co prawdę jakaś taka jesienna, ale przygotowania do świąt  w całym rozmiarze xxxxxl, wędzonki przygotowane czekające na wędzenie, uwędzone kilka dni przed kulminacją, nasze dziewczyny w pełnej gotowości, Bożenka, Liliana, Małgosia  Kasia cudne nam zrobiły, ugotowały, upiekły i tak naprawdę duchem były z nami w godzinie ŚŚŚŚŚŚ (duża litera Ś jako Święta, o zgrozo 35 osób a nas troje!!!!!!)  UFFFF przeżyliśmy i nawet Miołaj zawitał w nasze progi :)))) mikoaj

za prezentami bożonarodzeniowymi, była choinka, kolędy, potraw dwanaście, doborowe towarzystwo, prezentów bez liku, rozmów przy kominku drugie tyle, ufff czego nam potrzeba więcej?

Nowy Rok 2018 powitaliśmy w doborowym towarzystwie przy muzyce zapodanej przez młodego uzdolnionego Dj  Denisa . Filmowa relacja z powitania Nowego 2018 Roku  Oczywiście jak co roku po dwunastej nie zabrakło sałatki owocowej i przebieranek :) :) :) 

 Ostatnich gości wyprosiłam do spania (Beata) o godz 7:30 bo o godz. 11 zaplanowałyśmy śniadanie, a jeszcze trzeba było sie wyspać szybko.

Zakończyłyśmy rok 2017 bardzo sympatycznie i obficie, dziękujemy naszym gościom że tak tłumnie nas odwiedzali, rok 2018 również zaczął się bardzo obiecująco, w ferie sie nie nudziłyśmy, gościłyśmy przemiłe rodziny z dziećmi, było bardzo pracowicie, ale i sympatycznie, było zjeżdżanie na sankach, brykanie po śniegu, aniołki na śniegu  spacery i wiele innych ciekawych zajęć

Walentynko-Karnawał zaliczony z super ekipą :)   

Mroźna zima trzymała nas aż do dziś.:))) zima

06 marca wywąchałyśmy wiosnę !!! I oby tak już ostało !!!

Bardzo serdecznie zapraszamy na rodzinne Święta Wielkanocne 

  

© Uroczysko Deresze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci