Menu

Uroczysko Deresze

Uroczysko Deresze w Giławach niedaleko Olsztyna serdecznie zaprasza do ostatniego zaścianka na Warmii.To miejsce prowadzone z pasją i sercem przez dwie kobiety Beatę i Katarzynę.

Mniszek, pokrzywa, skrzyp ku zdrowotności :)

uroczyskoderesze

Wiosna nagle zazieleniła nasze Uroczysko i trawniczek rozkwitł żółtym mniszkiem lekarskim, pokrzywa nawożona przez nasze koniki zielenią szczyci się świeżą. Najpiękniejsza pora roku daje nam wiele zdrowych jadalnych roślinek :) Nasz mlecz zbierany o poranku świetny jest do miodku mniszkowego, zrobiłyśmy z Kasią całe mnóstwo, pokrzywę z tajemniczym składem jako lemoniadę pijemy do posiłków, a skrzyp na paznokcie i włosy. Zapraszam takie zdrówko to tylko na wsi :) 

WP_20160502_11_40_02_Pro1

A smardze na trawniczku też u nas. Wieś jednak jest fajna, zbierając mniszka można i znaleźć takie cuda (suszone 340 PLN za kilogram). Kaśko na kurs zapraszam byśmy mogły Gościom oferować i takie smakołyki :)

WP_20160504_10_40_26_Pro11

 Pokrzywa z tajemniczym składem znanym tylko przez Gosię naszą norweską i mnie ( Beatę) i oczywiście pizzą ziemniaczaną w wykonaniu Kasi mniam takie cuda to tylko na wsi :) www.deresze.pl 

DSCN14503

 

 

  

 

 

© Uroczysko Deresze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci